• Home
  • اخبار
  • منابع مالی ساخت ۱۰۰ هزار مسکن در بافت‌های فرسوده تامین نشد

منابع مالی ساخت ۱۰۰ هزار مسکن در بافت‌های فرسوده تامین نشد

به نقل از خبرگزاری تسنیم ، مجید روستا ، عضو هیئت مدیره شرکت بازآفرینی شهری ایران در اولین دوره ملی آموزش بازآفرینی شهری پایدار با بیان این‌که بازسازی سالانه ۲۷۰ محله کار یکسال نیست، اظهار کرد: رویکرد محلات شهری از ابعاد مختلفی مانند کالبدی، محیط زیستی، مسکن و... برخوردار است و نباید این‌گونه تصور کنیم می‌توانیم این مسائل را طی یک سال حل کنیم.


وی افزود:‌ ساخت سالانه ۱۰۰ هزار واحد با توجه به نوع بافت هدفگذاری خوبی است البته به این شرط که تسهیلات مورد نیاز آن و ابزارهای قانونی موجود باشد، ضمن این‌که بتوانیم از ظرفیت توسعه‌گران در این بخش استفاده کنیم . قرار شده ۲۱۵۰ میلیارد تومان از محل صندوق توسعه ملی برای ساخت این میزان واحد مسکونی در بافت‌های فرسوده کارسازی شود. بر این اساس این مبلغ به‌عنوان وجوه اداره شده در اختبار بانک‌های عامل قرار می‌گیرد و در کلانشهرها ۵۰ میلیون تومان و در سایر شهرها ۴۰ میلیون تومان وام به متقاضیان پرداخت می‌شود.
ایشان با اشاره به آنکه دولت قصد مداخله مستقیم در فرآیند بازافرینی شهری را ندارد و هدف استفاده از سرمایه‌ها مردمی و بخش خصوصی در این زمینه است، اظهار کرد: در تهران ۳۲۰۰ هکتار بافت فرسوده داریم که ۲۷۰ هزار واحد مسکونی در این بافت‌ها قرار دارد و با مشکلات متعددی مواجه هستند .
در برنامه امسال نیز ساخت ۱۰۰ هزار واحد در بافت‌ های فرسوده و ناکارآمد شهری در برنامه آمده و هم‌اکنون مباحث مربوط به تامین منابع مالی از صندوق توسعه ملی در دست پیگیری است .
وی همچنین با اشاره به رشد مهاجرت روستاییان به شهر به دلیل بروز پدیده خشکسالی، گفت:‌ همه چیز در ایران با پول حل نمی‌شود، اگر نگاه‌ها تغییر کند نیازمند پول نیستیم. واقعیت آن است که همه چیز بازآفرینی شهری در کشور پول نیست، بلکه ابزار است. در ایران فقر نداریم،‌در ایران فقر می‌سازیم و هیچوقت نیامده‌ایم ببینیم مردم چه سهمی از توسعه دارند .
وی با بیان این‌که وضعیت کشور به لحاظ بودجه‌ای خوب نیست،‌افزود:‌هم‌اکنون ۸۵ درصد شهرداری‌های کشور در پرداخت حقوق پرسنل خود مانده‌اند .

تماس با ما

شرکت پدیدآوران اطلس پارس
تهران ، شریعتی ، خیابان دستگردی (ظفر شرقی) ، کوچه شریفی ، پلاک ۴ ، واحد۱۱ و ۱۲

۰۲۱-۲۱۷۸
info@padidavaran.com
instagram:p.a.pars
شنبه الی چهارشنبه -  ۸ صبح الی ۱۷